Poznaj sekrety funkcjonalności torebek UR

10-06-2018
Hej! Piszę do Was z pięknej, słonecznej Holandii gdzie jestem na turnieju tenisowym. Możecie się spodziewać, że będę pisała posty na blogu z różnych zakątków świata. Życie sportowca to życie na walizkach.
Moja przygoda z torebkami rozpoczęła się od samego początku mojej nauki w szkole. Najpierw był to cudowny plecak z grafiką Myszki Miki, który wciąż pamiętam. Jak ja go kochałam :) 
 
Od wczesnego dzieciństwa towarzyszyła mi również torba sportowa, ponieważ na każdy trening trzeba było spakować niezbędne rzeczy na kort, a nie przypominam sobie zbyt wielu wolnych dni:)
Trening, szkoła, trening. Tak wyglądał mój dzień, więc chyba się domyślacie, że musiałam mieć sporo rzeczy ze sobą.
 
Funkcjonalność torebek i toreb UR to mój autorski pomysł, wynikający z doświadczenia z życia w ciągłym pośpiechu.
 
"Stworzyłam produkt, którego zaczęłam intensywnie poszukiwać, by oprócz bycia tenisistką poczuć się również kobietą."
 
Każda funkcja ma swoją historię, niezwykle banalną, a jednak interesującą:
 
  • Każda torebka i torba marki UR posiada specjalną kieszonkę, do której zmieścimy buty, pudełko z jedzeniem lub inne akcesoria, które chcemy oddzielić od głównej części. Dlaczego ? - wiele razy nosiłam buty w ręce ze względu na to, że nie chciałam ich chować razem z czystymi rzeczami lub obok kosmetyków.
  • Karabińczyk na klucze - jak już pisałam w poprzednim poście na blogu w większości toreb jest on na długim pasku, a w moich projektach są na krótkich. Dlaczego? - Gdy używałam go na długim pasku, chcąc otworzyć drzwi ciągnęłam go przez całą zawartość torby, co często kończyło się mieszaniem wszystkich rzeczy w torbie albo utknięciem moich kluczy pomiędzy rzeczami. Dzięki temu, że karabińczyk w torebkach UR jest właśnie zaprojektowany na krótkim pasku, mam do nich łatwy i szybki dostęp. Idealnie również sprawdza się dla osób, które noszą identyfikatory do pracy.
  • Osobna przegroda na laptop - w męskich torbach jest w każdym modelu, u kobiet w torebce Happy, ale oczywiście do każdej torebki zmieści się laptop do 15 cali.
  • Mała kieszeń zasuwana na zamek, która jest w środku każdej torebki. Przeze mnie najczęściej używana do przechowania biżuterii. Inne kieszonki są zaprojektowane różnorodnie, odpowiednio do charakteru danej torebki.
  • Podszewka została tak wykonana, aby można ją było wyciągnąć na zewnątrz i w razie potrzeby ręcznie wyprać. Kiedyś wylał mi się sok w nowej torebce…i niestety nie miałam takiej opcji. Dlatego pierwsza kolekcja musiała mieć taką możliwość :) Podszewka została wykonana z bardzo wytrzymałego materiału, dlatego nie ma mowy o tym, że się porwie lub zniszczy.
  • Pasek - jego wielkość i szerokość oraz sposób wykonania był testowany bardzo długo, aby osiągnąć zamierzony rezultat - ogromną wygodę użytkowania torby pomimo jej obfitej zawartości. Wiele razy nosiłam różne torby i materiał wrzynał mi się w skórę gdy miałam więcej rzeczy. Dzięki temu, że zastosowaliśmy skórę również w podszyciu paska, torba mimo „zapakowania” przyjemnie układa się na ramieniu i daje uczucie miękkości. Jest to ogromny komfort użytkowania.
  • Rączki - aby uniknąć ewentualnych uszkodzeń, zostały dodatkowo wzmocnione skórą. Doskonale pamiętam gdy zareklamowałam jedną ze swoich wcześniejszych toreb z tego powodu, a dostałam odpowiedź, że to ze względu na użytkowanie…nigdy więcej już nie kupiłam torby tej marki ale cieszę się, że miałam takie doświadczenie, które teraz mogę wykorzystać :) Wiem, że niektóre marki używają metalowych prętów aby nie było tego problemu, ale dzięki użyciu samej skóry,  rączki układają się dużo lepiej w dłoni i są dużo wygodniejsze.
  • Elegancko czy elegancko ze sportowym charakterem - teraz masz dwie opcje dzięki paskom parcianym, które w każdej chwili można odpiąć i schować do torby. Lubię prezentować się elegancko i kobieco, ale gdy idę na trening mam ochotę na luźniejszy styl, dlatego uwielbiam doczepiane paski.
  • Skóra- jej grubość to 1,8 mm. Około roku testowałam idealną grubość, aby torba była wygodna i przy tym bardzo wytrzymała. Dopasowana tak, aby wszystkie kieszonki i suwaki mogły dobrze pracować. Dzięki temu, że nie ma sztywnych boków, bardzo dobrze układa się do ciała, co daje potrzebny komfort a waga rozkłada się równomiernie. 
Włożyłam w ten projekt całe swoje serce, pasję i mnóstwo odwagi w trudnych chwilach. Marka UR to coś więcej niż tylko torby - to odzwierciedlenie mnie, mojej pasji i motywacji do spełniania marzeń.

 
 
Pisanie tego artykułu sprawiło mi mnóstwo przyjemności, ponieważ doskonale wiem ile pracy i czasu włożyłam w to,  aby każda z tych funkcji była dopracowana do perfekcji. Następny artykuł zapewne już niedługo gdzieś pomiędzy turniejami w samolocie, pociągu lub samochodzie. Temat? - dlaczego warto mieć torbę UR :) Niektóre przykłady będą naprawdę zaskakujące!
 
Buziaki  :)

Dzięki torebce UR jestem przygotowana na wyzwanie każdego dnia! Elegancja, oryginalność i niesamowita wygoda to aspekty które przyciągnęły mnie do świata UR.

Ania Jagodzińska

pierwsza polska modelka na okładce amerykańskiego Vogue, maj 2009. Występowała na wybiegach m.in.: Louis Vuitton, Givenchy, Roberto Cavalli